Etap rejestracji na szczepień na COVID-19 dla osób 70+

W ramach harmonogramu realizacji Narodowego Programu Szczepień z dniem 22 stycznia 2021 r. rozpoczął się kolejny etap rejestracji na szczepień na COVID-19 dla osób 70+

Z przekazywanych informacji wynika, że część seniorów zgłasza się indywidualnie bezpośrednio do punktów szczepień. Z uwagi na warunki atmosferyczne, bezpieczeństwo epidemiologiczne, a także ograniczoną dostępność szczepionki zwracamy się do seniorów aby korzystali z innych form rejestracji tj. :

— poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl( https://www.gov.pl/…/zarejestruj-sie-elektronicznie… )

– dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 (https://www.gov.pl/…/zarejestruj-na-szczepienie-przez… )

– kontaktując się bezpośrednio z wybranym przez siebie punktem szczepień (tutaj znajdziesz mapę i dane kontaktowe – https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

– wysyłając SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie (szczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij – https://www.gov.pl/…/zarejestruj-sie-na-szczepienie… )

Kolejnym wsparciem dla osób starszych, zwłaszcza samotnych jest Solidarnościowy Program Wsparcia Seniorów, którego założeniem jest pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo. W ramach w/w Programu dostępna jest ogólnopolska infolinia pod nr 22 505 11 11.