Materiały filmowe dotyczące ASF i Ptasiej Grypy

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Departamencie Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego opracował materiały filmowe dotyczące wirusa afrykańskiego pomoru świń, ptasiej grypy oraz zasad bioasekuracji w gospodarstwach. Spoty informacyjne, w których emitowane są ostrzeżenia przed zachowaniami mogącymi przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa nadawane są od 19 listopada br. na antenie TVP3 Białystok.

Materiały filmowe są dostępne pod adresem: www.asf.wrotapodlasia.pl

Marszałek Województwa Podlaskiego zaprasza do zapoznania się z treścią spotów oraz rozpropagowania materiałów, celem szerzenia świadomości społeczeństwa i upowszechnienia zasad bioasekuracji.

Województwo Podlaskie najdłużej w kraju dotykają konsekwencje związane z wystąpieniem wirusa afrykańskiego pomoru świń, dlatego niezbędne są wspólne działania i inicjatywy przyczyniające się do skuteczniejszego zwalczania ASF.