Nowe zasady bezpieczeństwa!

1) nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;

2) przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;

3) zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;

4) hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;

5) ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;

6) pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada;

7) kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada.Ponadto dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach, zaś każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/…/nowe-kroki-w-walce-z-koronawirusem…