Pary na medal

25 kwietnia 2014 r. w Urzędzie Gminy w Sidrze odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Zaproszeni goście odsłuchali Marsz Mendelsona a Wójt Gminy Sidra wraz z kierownikiem USC przywitał jubilatów.

„Dostojni jubilaci Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Państwo 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. 

Drodzy Jubilaci w dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Sidra – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze, bo tylko „Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją”

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na Waszej skroni składam serdeczne podziękowania i gratulacje.”

Po oficjalnej ceremonii wręczenia odznaczeń Dostojni Jubilaci wspólnie spędzili czas, wspominając minione lata, dzieląc się doświadczeniami i radościami swojego życia.

 

Prezydent RP przyznał medale następującym Parom:

Zofia i Zygmunt Kozioł zam. Jałówka
Janina i Edward Korzeniewscy zam. Krzysztoforowo
Dominika i Wacław Bienasz zam. Makowlany
Henryka i Czesław Woronko zam. Ogrodniki
Maria i Jan Giedź zam. Podsutki
Ludwika i Kazimierz Bułach zam. Śniczany
Lucyna i Józef Klim zam. Staworowo
Krystyna i Stanisław Kaczan zam. Siekierka
Irena i Rajmund Czeczko zam. Romanówka
Czesława i Tadeusz Chociej zam. Racewo
Helena i Stanisław Zapolnik zam. Jałówka
Danuta i Józef Grygorczyk zam. Bierwicha

Dziękując wszystkim parom małżeńskim obchodzącym Jubileusz 50–lecia Pożycia Małżeńskiego składamy najserdeczniejsze życzenia długich lat życia oraz doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych rocznic.

Galeria zdjęć: