XIX DNI KUKURYDZY WOJEWÓDZTW MAZOWIECKIEGO I ŁÓDZKIEGO oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian – Skrzelew 2017

XIX DNI KUKURYDZY

     WOJEWÓDZTW MAZOWIECKIEGO I ŁÓDZKIEGO oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian – Skrzelew 2017

KOMITET ORGANIZACYJNY URZĄD GMINY UL. ZIELONA 20, 96-515 TERESIN KOM. 0502 56 94 85 szymanczak@kukurydza.home.pl 

„KUKURYDZA JEST ROŚLINĄ PRZYSZŁOŚCI – PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO KUKURYDZY”

Organizatorzy XIX  Dni Kukurydzy woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 1 października 2017 r. Skrzelew  gm. Teresin pow. Sochaczew początek o godz. 9,00  o godz. 11,00 oficjalne otwarcie Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję jak też ukształtowany wizerunek.

Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.

W programie przewidziane jest między innymi:

godz. 9,00  –  rozpoczęcie imprezy zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,

  • prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych, – prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
  • wystawa sprzętu rolniczego 10,00 pokaz użytkowania maszyn rolniczych,
  • kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych, – wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,  – konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.
  • konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.

godz. 11,00   – oficjalne otwarcie i powitanie gości godz. 12,30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych

godz. 13,00   –   rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród

Będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych. Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem czy dealerem a klientem. W naszej imprezie, co roku uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10  tys.

Charakter imprezy jest o zasięgu ogólnokrajowym.

Prezentowane będą poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 100.  Porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych. Będzie, więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami. Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.

  Zapraszani są jak zawsze  wspaniali goście między innymi Ambasador Ambasady Meksyku, Argentyny, USA. Patronat na imprezą objęli Minister Rolnictwa, Agencje z otoczenia rolnictwa, Marszałkowie i Starostowie.

W skład komitetu organizacyjnego wchodzi wiele znaczących instytucji pracujących na rzecz rolnictwa.

Na tę okoliczność wydana będzie również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych jak i kukurydzy, która – jest w tym dniu najważniejsza.

Więcej informacji na stronce internetowej: www.kukurydza.home.pl

                                                                                                    Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego                                                                                                                    Tadeusz Szymańczak