Zaproszenie do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (ESDW), który będzie trwał od 20 do 26 września 2020 r.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, którego celem jest promowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 przyjętych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, zapraszam uczniów, studentów, organizacje pozarządowe, naukowców, a także samorządy, przedsiębiorstwa oraz wszystkie osoby, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju.
Już teraz mają Państwo możliwość zarejestrować swoje inicjatywy na europejskiej platformie www.esdw.eu. Projekty mogą być realizowane w dniach 18 września – 8 października br. W związku z zagrożeniem epidemicznym zachęcam przede wszystkim, do podejmowania aktywności, które mogą być bezpiecznie zrealizowane i są dostosowane do obowiązujących ograniczeń np. lekcje, warsztaty, webinary, wystawy, projekty filmowe, a także wszelkie inicjatywy wirtualne.
W przypadku pytań proszę o kontakt z p. Patrycją Szewczyk, telefon +48 22 3692652, e-mail:patrycja.szewczyk@klimat.gov.pl.
Gorąco Państwa zachęcam do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i włączenia się do szóstej edycji ESDW 2020.