Droga Sidra – Słomianka do remontu

W dniu 23 grudnia 2014 r. Minister Administracji i Cyfryzacji ogłosił zatwierdzoną „Listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie w roku 2015 zadań w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” dla województwa podlaskiego.

Wniosek Powiatu Sokólskiego został bardzo wysoko oceniony i na zatwierdzonej liście zajmuje 7 pozycję, na 37 wniosków spełniających wymagane kryteria. W chwili obecnej, zarezerwowana pula pieniędzy pozwala na realizację dróg z pierwszych 17 pozycji listy rankingowej dróg powiatowych.

Na inwestycję, której wartość zgodnie z kosztorysem wynosi ponad 2,4 mln zł., polegającą na rozbudowie i przebudowie drogi powiatowej Sidra – Słomianka o długości 3,4 km Powiat Sokólski otrzyma 50% dofinansowania.

Przetarg na rozbudowę drogi wygrała firma STRABAG Sp. z o.o.
Zgodnie z umową przebudowa drogi ma zostać ukończona do dnia 31.08.2015 r.