Pierwsza schetynówka w 2014 roku oficjalnie otwarta

ikona otwarcieW niedzielę 28 września oficjalnie oddano do użytku nowo wyremontowany odcinek drogi prowadzący do cmentarza parafialnego w Sidrze. Inwestycja została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. schetynówek.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele Powiatu Sokólskiego: Starosta Sokólski Pan Franciszek Budrowski, Wicestarosta Sokólski Pani Alicja Rysiejko oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Pan Grzegorz Pul.  Z ramienia gminy Sidra: Wójt Gminy – Pan Jan Hrynkiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Sidra Pan Andrzej Lulewicz. Wykonawca robót przedstawiciel firmy „KAMPOL” –  Pan Krzysztof Szymczyk.

Remont drogi kosztował 999 647,69 PLN. Dofinansowanie z budżetu Państwa wyniosło 350 000 PLN, Starostwo Powiatowe w Sokółce – 150 000 PLN, Gmina Sidra – 499 647,69 PLN

W kolejnych latach gmina Sidra planuje remont drogi powiatowej Sidra-Słomianka, Sidra-Jurasze oraz Sidra-Zalesie.

1_24m 1_25m 1_34m 1_18m